Odwiedzin: 7819 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u
Psom na pomoc! - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

242011
lutego
Wyniszczony staruszek mieszkał pod gołym niebem, prosi o wsparcie.

Szaruś to staruszek, który mieszkał pod gołym niebem, spał na ulicy, nie miał nikogo. Zaniedbany, wychudzony, zgarbiony, poruszający się z trudem.
Nie miał nawet posłania, leżał na gołej ziemi w czasie chłodów i mrozów. Czasem ktoś go nakarmił.
Chyba nie liczył już na nic :(


Dzięki pomocy kilku osób, udało się go złapać. Chyba w ostatniej chwili, bo mrozów -20 już by nie przeżył w takich warunkach.
Szaruś trafił do domu tymczasowego, został przebadany, wykąpany i wyczesany :)

Cierpi na anemię, ma przewlekle chore płuca (nieleczone wcześniejsze zapalenia), wadę zastawki serca, problemy z kręgosłupem, musi jeść specjalistyczną karmę lecznicą (RC Intestinal). Regularnie musi być badany do czasu aż wyjdzie na prostą.
Na dotychczasowe badania i leczenie wydałyśmy do tej pory ponad 700 zł.

Bardzo prosimy o wsparcie dla Szarusia. To uroczy staruszek, waży 13 kg i szuka domu stałego. Jest niekłopotliwym dziadkiem ;)
Wpłaty prosimy kierować na nasze konto, z dopiskiem Szaruś.
Dziękujemy :-)

Szaruś w domu tymczasowym:

Dodane przez: Admin


212011
lutego
Wyniszczona owczarka po operacji potrzebuje pomocy

Kilka dni temu dowiedziałyśmy się o suni po operacji łapki, która była w drodze do schroniska. Miała tam trafic już w dniu operacji, dosłownie kilka godzin po zabraniu jej z sali operacyjnej. Sunia była bardzo wychudzona, zaniedbana i wyniszczona.
darmowy hosting obrazków

Pies w takim stanie, jeżeli trafi do boksów z innymi zwierzętami, ma niewielkie szanse na przeżycie. Przepełnienie w schroniskach powoduje, że obowiązuje prawo silniejszego. Tak słaba sunia skazana była na śmierć, najpewniej w męczarniach.

Zabrałyśmy ją do hotelu dla psów gdzie dochodzi do siebie. Rzuca się na jedzenie, co jest typowe dla zwierząt, które wcześniej głodowały i dzielnie znosi ból związany z poważnym złamaniem i operacją, która była konieczna, żeby w przyszłości mogła chodzić.

Opis zabiegu:
Wykonano zabieg osteosyntez złamania wieloodłamowego kompresyjenego przynasadowego dalszego kości udowej lewej, stabilizację odłamów uzyskano dzięki wprowadzeniu od strony dołu przykretarzowego gwożdzia ortopedycznego Steinmana 2.0.
darmowy hosting obrazków

Dałyśmy jej na imię Amelia.
Bardzo prosimy o wsparcie dla Amelii. Sunia potrzebuje dobrej karmy wysokoenergetycznej, musimy opłacic leki i pobyt w hotelu. Jak tylko poczuje się lepiej i dojdzie do siebie, planujemy zabieg sterylizacji.

darmowy hosting obrazków

Będziemy wdzięczne za każdą złotówkę.

Wpłaty prosimy kierować na nasze konto, z dopiskiem Amelia.

Allegro cegiełkowe dla Amelki ONka po wypadku, operacji, zagłodzona- pomóż jej !

Dziękujemy.

Dodane przez: Admin


152011
lutego
Niewidoma Lola prosi o pomoc
Pomóż Loli

Bardzo pilnie zbieramy fundusze na operację zaćmy u niewidomej suni- Loli. Konsultacja u dr Garncarza, znanego psiego okulisty wykazała, że operacja jest możliwa i dzięki niej uda się odzyskać wzrok. Niestety koszt zabiegu to ok 2500 zł, dodatkowo musimy opłacić pobyt w lecznicy oraz leki. Po operacji sunia trafi do hotelu dla zwierząt i bedziemy szukać jej domu stałego.

Bardzo prosimy o pomoc dla bezdomnej Loli, która nie zaznała wiele ciepła w życiu, nie ma domu,    żżzzżżyje na działkach tylko dzięki temu, że codziennie dokarmia ją starsza Pani.

Lola ma dopiero 5 lat. Czy do końca życia mamy pozostawić ją ślepą?
Wierzymy, że z Państwa pomocą możemy odmienić jej los.

    
Gdyby ktoś chciał Lolę wesprzeć, bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto z dopiskiem "Lola"

Można także wesprzeć Lolę kupując cegiełki na Allegro:

Pomóż niewidomej Loli odzyskać wzrok, operacja !


Wkrótce wstawimy skan wypisu z lecznicy oraz zdjęcia suni ;).
Za każdą, nawet najmniejszą wpłatę, serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia Loli sprzed kilku miesięcy, kiedy jeszcze nie straciła wzroku. Lola żyje w pobliżu drogi, która często przejeżdzają samochody. W obecnym stanie narażona jest na liczne niebezpieczeństwa.


Badania Loli przed zabiegiem:

Lola teraz:
darmowy hosting obrazków

Dodane przez: Admin


102011
stycznia
Przekaż nam 1 % podatku- to nic nie kosztuje
1 %

Zachęcamy do przekazania nam 1% Państwa podatku.

Dzięki temu możemy pomagać- ratować bezdomne zwierzęta, leczyć, sterylizować, znajdować im nowe domy. Nasza działalność opiera się na darowiznach.

Aby pieniądze trafiły na nasze konto należy wypełnić PIT w następujący sposób:

-w rubryce "KRS" należy wpisać 0000135274
- w rubryce Informacje uzupełniające, w poz. cel szczegółowy należy wpisać: PSOM NA POMOC

Prosimy też o zaznaczenie X w okienku "wyrażam zgodę"

Proszę pamiętać o dopisku PSOM NA POMOC oraz o zaznaczeniu wyrażenia zgody, ponieważ jeżeli tego nie będzie pieniądze trafią do ogólnej puli Fundacji a nie na nasze subkonto.

Bardzo dziękujemy :-)

Dodane przez: Admin


312010
grudnia
Psom na pomoc!
Nasza działalność

Ratujemy bezdomne psy, które czekają na pomoc.

Pomagamy chorym, zaniedbanym, opuszczonym.

Walczymy z bezdomnością, sterylizujemy zwierzęta.

Zabieramy ze schronisk, leczymy, szukamy im domów.


Wierzymy, że znajdą się ludzie, którzy zechcą nas wspomóc.
 

Nasza strona rusza :-) ale w dalszym ciągu jest w budowie.

Zapraszamy do lektury i adopcji naszych podopiecznych.

 

Jesteśmy grupą kilku osób, które od lat pomagają zwierzętom. Do tej pory działałyśmy na własną rękę, teraz działamy pod skrzydłami Fundacji Viva!
Każda z nas pracuje, ma życie osobiste i swoje zwierzaki a bezdomnym, pokrzywdzonym zwierzętom pomagamy w czasie wolnym.

Zwierzęta, a przede wszystkim psy to nasza największa pasja dlatego staramy się poświęcać im każdą chwilę. Zabieramy potrzebujące psy ze schronisk, ulic, opłacamy ich leczenie i utrzymanie w hotelach i domach tymczasowych, szukamy im nowych, dobrych domów.

Wierzymy, że znajdą się ludzie, którzy zechcą wesprzeć nasze działania i przyczynią się do zmiany psiego świata na lepsze.

W ciągu ostatnich kilku lat pomogłyśmy setkom psów, część z nich (bo nie sposób wszystkich) zaprezentujemy w dziale " Znalazły dom" Psiaki, które szukają domów można obejrzeć w dziale "Szukają domu" .

Wiele z nich ma za sobą trudne chwile, są wspaniałymi psami ale po ciężkich przeżyciach. Są też takie, które odeszły już z tego świata, ale przynajmniej udało się zapewnić im ostatnie lata wśród kochających opiekunów.

Zapraszamy do zapoznania się z historiami naszych podopiecznych, może to właśnie któryś z nich stanie się Państwa wymarzonym?

Dodane przez: AdminStrona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12