Odwiedzin: 918 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się


Promowane ADOPCJE:

stat4u

Dom tymczasowyDom tymczasowy (DT) to idealna forma pomocy zwierzętom, które dzięki przebywaniu w domowych warunkach mogą ponownie zsocjalizować się z ludźmi i innymi zwierzętami, odzyskać wiarę w ludzi. Znacząco zwiększa to ich szansę na znalezienie domu stałego.

Dom tymczasowy może stworzyć każdy kto ma chęci, odpowiednie warunki oraz wiedzę o zwierzakach. Osoba prowadząca DT musi być odpowiedzialna i solidna, a także pełnoletnia. 
Biorąc zwierzę na DT zapewnia się mu opiekę do czasu znalezienia mu stałego domu.

Szukanie domu może trwać tydzień, ale czasem zwierzę czeka długie miesiące a nawet lata. Zdarza się, że starsze zwierzęta nie doczekują swojego stałego domu, dlatego decyzja o daniu im DT musi być dokładnie przemyślana.
Jest to jedna z najbardziej satysfakcjonujących form pomocy - można na codzień obserwować zmiany - poprawę zdrowia i zachowania, postępy, jakie robi podopieczny, a w końcu doczekać adopcji do domu stałego.

Dom tymczasowy to także doskonała forma pomocy szczeniakom i młodym psom, które w warunkach schroniskowych mają małe szanse na przeżycie, nie są także w stanie nauczyć się właściwych zachowań i relacji, a dzięki DT łatwo nabierają pewności siebie :)
Szczeniaki zwykle najszybciej znajdują domy więc przyjęcie ich do siebie daje pewność dosyć szybkiej adopcji.

Bardzo zachęcamy do tej formy pomocy.


Psom na pomoc! - Dom tymczasowy